Yaşam

AB Tıp Fakültesi yeni hekim adaylarını bekliyor

Yarım asrı aşkın süredir Türkiye’ye ve dünyaya saygın doktorlar kazandıran Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EUTF), kalite odaklı eğitimi ve güçlü altyapısı ile yeni dönemde öğrencilerini bekliyor. Her yıl yüzde 1 dilimden seçkin öğrencilerin tercihi olan EÜTF, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) başarı listelerinde de ilk sıralarda yer almaktadır.

Eğitim faaliyetlerini bölgenin en kapasiteli ve donanımlı hastanesi ile entegre olarak sürdüren EUTF, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurumu (UTEAK) tarafından eğitimde akredite edilerek kalitesi tescillenmiş bir kurumdur. Tıp öğrencilerinin değerli uygulama alanı olan EUTF Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Daire Başkanlığı tarafından “A Plus Hastane” olarak tanımlanmaktadır. Uluslararası arenada adından söz ettiren EUTF, yaptığı birçok birincilik çalışmasıyla saygın kurumlar sıralamasında dünyanın ilk 500 fakültesi arasında, Türkiye’de ise ilk 5 fakülte arasında yer almaktadır.

Zengin uygulama olanakları

Öğrencilerine hem teorik eğitimde hem de uygulamada geniş olanaklar sunan EUTF, özellikle son yıllarda yaptığı büyük yatırımlarla, son teknolojik tıbbi cihazları, laboratuvarları ve dijital altyapısı ile uzun bir süreç olan tıp eğitimini hem verimli hem de eğlenceli hale getiriyor. Fakülte, entegre eğitim sistemi ile öğrencilerine ilk yıllarda hem teorik bilgi hem de klinik deneyim sunmaktadır. Kadavra, mikroskopi gibi pratik uygulamalar ve altyapı olanakları açısından Türkiye’nin en zengin fakültelerinden biri olan EUTF; Bilimsel araştırmaları, projeleri ve ödülleri ile dünyanın önde gelen referans tıp merkezleri arasında yer almaktadır.

Çağdaş düzenlemelerle alanında uzman hekimler yetiştirilmektedir.

Her yıl yaklaşık 350 yeni öğrenciye kapılarını açan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, bu yıl ilk binyılda öğrencilerin tercihi olmaya aday. Fakültede uygulanan “Simüle Hasta Laboratuvarı” ile öğrenciler hasta rolündeki gönüllülerle bağlantı kurma, öykü alma ve fizik muayene becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaparken, “Araştırmacı Yetiştirme Programı” ile öğrencilerin bilimsel çalışmalarda yer alması sağlanmaktadır. Her bir öğrencisini yakından takip eden EUTF’de “Özel Çalışma Modülü” ile öğrenciler, eğitmenleri ile birlikte istedikleri farklı alanlarda becerilerini geliştirebilmektedir. Ege Üniversitesi bünyesindeki yaklaşık 80 kişilik öğrenci topluluğuna katılarak sosyal ve kültürel becerilerine yenilerini ekleyebilirler. Fakülte ERASMUS programı ile yurt dışında eğitim alma olanağına sahiptir. Geniş imkanlar sunarak mezunlarına uzmanlaşma yolunda rehberlik eden EUTF, Tıpta Uzmanlık Sınavında aldığı başarı ile Tıp Fakülteleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi merkezi konumu, kolay ulaşımı, yeşil ve yaya dostu kampüsü ile 7/24 yaşayan bir kampüs olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu