Haber

2 akrabasının evini benzin dökerek yakan zanlı: Sadece biraz korkutmak istedim

ESKİŞEHİR’de iki akrabasının evine benzin dökerek ateşe veren tutuklu sanık İlker Kapan, ilk duruşmada, “Ben kimseyi öldürmek ya da yaralamak istemedim, sadece küçük bir yangın çıkarıp korkutmak istedim” dedi. onlara.”

Olay, geçen yıl 23 Ekim’de Tepebaşı semtinde meydana geldi. Yakınları Ramazan ve Bekir Karakuş’un evlerine benzin dökerek ateşe veren İlker Kapan, polis tarafından yakalanarak tutuklandı. İlker Kapan hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından iddianame hazırlandı. Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya İlker Kapan ve tarafların avukatları katıldı.

Şikâyetler arasında babasıyla borç sorunu yaşadığını belirten İlker Kapan, “Ben kimseyi öldürmek veya yaralamak istemedim sadece küçük bir yangın çıkarıp korkutmak istedim. Olay. Hayatlarına bir şey kastetmedim. Tüm müştekilerden ve ailelerinden mahkeme huzurunda özür dilerim. Maddi zararı da karşılamak istiyorum” dedi. ŞİKAYETİNİ GEÇERSİZ OLDU. Sanık ile babası arasında herhangi bir husumet bulunmadığını söyleyen Ramazan Karakuş, şikayetinden vazgeçtiğini söyledi. Bekir Karakuş ise, “Çok zarar gördüm, giderilse de şikayetimden vazgeçmeyeceğim. Beni çok zor durumda bıraktı” dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu