Haber

Sevgililer Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Çorlu Belediyesi’nin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında 15 çift evlendirildi ve bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Önder Sarıkurt, Sevgililer Günü kapsamında vatandaşlara çiçek dağıttı.

Çorlu Belediyesi’nin aşk ve romantizm temalı düzenlediği etkinlikler Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Meydanı ve Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Konserde Aşk ve Aşk Müziği Seslendirildi

Etkinlikler kapsamında Çorlu Belediyesi ve Türkiye Engelliler Derneği Çorlu Şubesi iş birliğiyle Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde “Engelleri Sevgiyle Aşalım” konserleri gerçekleştirildi. Şef Yüksel Yavuz yönetimindeki Küme Dostlar Korosu, şef Şükran Akyıldız yönetimindeki Kepirtepe Eğitim Vakfı Ritim Grubu ve görme engelli kardeşler Seher ve Sezer, gitarda Yiğit Parlak’ın eşliğinde bağlama çalıp şarkı söyleyerek sahneye çıktı. müzik ve aşkın müziği her zaman bir arada söylenirdi. Konserler büyük ilgi gördü. Görme engelli Reyhan Balcı’nın stand-up performansı ayakta alkışlanırken, engelli vatandaşlarımızdan Mehmet Aksu’nun fuaye alanında sergilediği fotoğraf standı da büyük ilgi gördü.

Başkan Sarıkurt Mutluluk Diledi

Düğünleri için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü seçen 15 çiftin nikahları Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Evlilik başvurusunda bulunan çiftlerden ikisinin nikahını Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yönetti. Önder Sarıkurt, yuva kurmanın, sevginin, hoşgörünün ve saygının değerini vurgularken, çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dileyerek, çiftlere günün anısına ikramlarda bulundu.

Hanımeli Çarşısı’nın Teması Aşktı

Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlar, Cumhuriyet Meydanı’nda sevgi ve sevgiyi simgeleyen el yapımı eserlerini sergileyerek Hanımeli Çarşısı’nda satışa sundu. Hanımeli Çarşısı’ndaki çalışmalar vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Vatandaşlara ve belediye çalışanlarına çiçek dağıtıldı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, eşi Emel Sarıkurt ve meclis üyeleriyle birlikte, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yetiştirilen çiçeklerin de aralarında bulunduğu 3 binden fazla çiçeği Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara ve belediye çalışanlarına hediye etti.

Hat Sanatıyla Yazılan Çift İsimleri

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standa gelen vatandaşların isimleri hat sanatçısı tarafından özel teknikle yazılırken, sevdiklerinin isimlerinin yer aldığı hatlar da vatandaşlara hediye edildi.

Hatıra fotoğrafı çekildi

Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Atatürk Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’nda özel hazırlanan süslemeler önünde hatıra fotoğrafı çektiren vatandaşlara fotoğraflarını bastırarak hediye etti.

Başkan Sarıkurt, etkinlik alanında vatandaşlara, Hanımeli Çarşısı’nda ise hanımlara çiçek takdim ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu